به سایت "آرایشی و زیبایی" خوش آمدید.
امروز شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

انتخاب تشک مناسب برای دیسک کمر - آرایشی و زیبایی

آرایشی و زیبایی

تشک طبی امروزه نیاز بیشتر افراد است و بیشتر خانواده ها به دنبال خرید تشکی طبی مناسب با انواع بیماری های مفاصل می گردند. دیسک کمر از شایع ترین بیماری های مفاصل در ایران و حتی در جهان است. بیشتر پزشکان به بیماران دارای دیسک کمر پیشنهاد می کنند که از تشک های نرم که باعث می شود ستون فقرات آن ها در حالت نامناسبی قرار بگیرد استفاده نکنند. به همین دلیل امروزه بیشتر تولیدی تشک معروف و معتبر تشک هایی مخصوص این بیماران طراحی و تولید می کنند. این نوع تشک ها معمولا هیچ گونه فشاری به دیسک کمر وارد نمی کنند و اجازه می دهند که ستون فقرات کمر در بهترین حالت خود قرار بگیرند و هیچ گونه فشاری بر آن ها وارد نشود.

دیسک کمر چیست و چه علائمی دارد؟

بیماری دیسک کمر از شایع ترین بیماری های مفاصل است که در بیشتر موارد به دلیل گسترش فناوری و کم تحرکی در افراد و نشستن زیاد و ایستادن طولانی مدت و بلند کردن شی سنگین با وجود ضعف شدید عضلات کمر، فشار زیادی به کمر و مفاصل آن وارد می شود. در حقیقت می توان گفت وزن بدن و وزن اشیا سنگین بر دوش مفاصل خواهد افتاد و این موضوع سبب می شود که مفاصل بدن آسیب ببینند و گاهی موجب لغزش برخی دیسک ها در ناحیه ستون فقرات روی یکدیگر می شود. از مهمترین علائم دیسک کمر می توان به درد شدید کمر، گرفتگی عضلات، بی حسی و گزگز در برخی از اندام ها مانند پا و غیره می توان اشاره کرد.

ارتباط انتخاب تشک با کمر درد

طبق مطالعات و بررسی های انجام شده درد پشت و کمر در بیشتر موارد ناشی از نشستن یا خوابیدن در بر روی سطح سخت یا فشار روزانه و نشستن های طولانی مدت در محل کار ایجاد می شوند. افرادی که دچار آسیب در مفاصل کمر می شوند خوابیدن روی سطوح خیلی نرم یا خیلی سخت برایشان سخت خواهد شد. چرا که این موارد به تنهایی می توانند با ایجاد فشار روی کمر باعث تشدید دردها شود. این مشکلات معمولا در افراد بالای ۴۵ سال ایجاد می شود، اما جوانان نیز در معرض خطر هستند و باید در دهه دوم و سوم زندگی از کمر و مفاصل خود به خوبی مراقبت کرده و عضلات بدن را تقویت کنند. از مهمترین مراقبت ها که هم برای افراد سالم و هم افراد مبتلا به دیسک کمر اهمیت فراوانی دارد، انتخاب تشک خوشخواب مناسب است، تا در هنگام خواب ستون فقرات فرد کاملا آزاد باشند و هیچ گونه فشاری را تحمل نکنند.

تشک خوب چه ویژگی هایی دارد؟

در گذشته تمام پزشکان و افراد اعتقاد داشتند که افرادی که دارای دیسک کمر هستند بهتر است در مکانی سفت بخوابند و به همین دلیل تشک های بسیار سفت برای این منظور تولید می کردند. اما این دوره ها دیگر به سر آمده است و افراد مبتلا به دیسک کمر نیز می توانند روی تشک های نرم و معمولی بخوابند. یک تشک خوب باید تکیه گاه مناسبی برای بدن باشد و باید بتواند ستون فقرات را در همان حالت ایستاده حفظ کند. به این معنا که ستون فقرات نباید از حالت استاندارد خارج شود. بنابراین یک تشک مناسب از هر جنسی ساخته شده است باید بتواند حالت استاندارد بدن را به خوبی حفظ کند. همچنین یک تشک مناسب باید از پارچه ای محکم و با جنس خوب ساخته شود و دوخت ها و طرح های آن نباید خیلی برجسته باشند. یک تشک مناسب باید دارای فنر های خیلی قوی و با دوام باشد.

تشک مخصوص دیسک کمر چه ویژگی هایی دارد؟

تشک های فنری در  دو مدل فنر متصل یا منفصل ساخته یم شوند. تشک های فنر منفصل آخرین تکنولوژی مناسب در ساخت تشک ها هستند. تشک های فنر منفصل حالت ارتجاعی خوشخواب را به فرد بغل دستی انتقال نمی دهند و اگر غلت بزنید تعادل در تمام تشک حفظ شده و باعث آزار فرد کنار شما نمی شود، از این جهت این فناوری مناسب جهت استفاده در تشک های دو نفره است. برخی از ویژگی هایی که کمک می کند تشک برای افراد مبتلا به دیسک کمر مناسب باشد را در زیر نام می بریم.

حفظ توازن ستون فقرات 

تشک خوشخواب باید به اندازه ای سفت یا نرم باشد که ستون مهره ها روی آن همان حالت ایستاده باشد. یعنی تشک همان انحنایی که کمر در حالت ایستاده دارد روی تشک نیز داشته باشد.

استفاده از مموری فوم حافظه دار

امروزه برای حفظ حالت ستون فقرات در خواب از نوعی فوم به نام فوم حافظه دار استفاده می شود. البته تمامی تشک ها به یک مقدار از این مواد استفاده نمی کنند، به همین دلیل بهتر است تشکی را انتخاب کنید که فوم آن دارای چگالی بالا، نرم و محکم باشد.

جمع بندی 

استفاده از تشک تخت مناسب امروزه به یکی از دغدغه های بیشتر افراد تبدیل شده است. این موضوع برای افرادی مبتلا به دیسک کمر بیشتر صدق می کند. این افراد مدام به دنبال تشکی مناسب هستند که درد های کم آن ها را کاهش دهد، یا حداقل باعث تشدید درد کمر آن ها نشود. توصیه ما به شما این است که اگر به دنبال تشک مناسب برای کمر درد و دیسک کمر هستید به سایت makandecor.com مراجعه کنید تا نمونه تشک های متنوع و مناسب جهت تخت های یک نفره و دو نفره را مشاهده کرده و مناسب ترین مدل برای دیسک کمر را بشناسید و در صورت تمایل بعد از بررسی کیفیت و قیمت آن ها مدل مورد نظرتان را انتخاب کنید.

 

از سراسر وب

ارسال دیدگاه
پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
پر بحث ترین ها
کلیه حقوق سایت متعلق به آرایشی و زیبایی می باشد.
طراحی قالب وردپرس : پرشین تیک