به سایت "آرایشی و زیبایی" خوش آمدید.
امروز سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

رازهای آرایش مرلین مونرو - آرایشی و زیبایی

آرایشی و زیبایی

خیلی قبل تر از دوران کیم کارداشیان و ماریو دیوانوویچ، مشهورترین زن زیبا در جهان مارلین مونرو نام داشت و مردی که پشت زیبایی رخسار او وجود داشت یعنی Allan Snyder.

لب های سرخ برجسته، مژه هایی که انگار در حال فرو ریختن از صورت هستند و صورتی که در پرده رنگین سینما خودنمایی می کرد. درست است، تمامی این ها هنر Snyder بود و تنها مشتری او مریلین مونرو نبود، بلکه Katharine Hepburn کاترین هپبرن، Doris Day دوریس دی و راشل ولچ Raquel Welch نیز همگی در بین الهه های زیبایی او قرار داشتند. حال اگر این زن ها با در اختیار داشتن صورت های چند میلیون دلاری به Synder اعتماد کردند، ما هم دوست داریم یکسری از راز های او را در آرایش و زیبایی صورت بدانیم، برای استفاده با ما همراه باشید.

از وازلین به عنوان آغازگر زیر ساز آرایش و هایلایت کننده استفاده کنید

قبل از به کار بردن فوندانسیون بر روی صورت مریلین مونرو همیشه از وازلین استفاده می شده است. او عاشق ژل پترولیوم بوده است چون بی نهایت مرطوب کننده بوده است، و برای مونرو مرطوب کننده راز اصلی جوانی بوده است. استفاده از آن به همراه چانه زیبایش، به او در زیر نور دوربین های استودیو درخشش خاصی می داد. Synder از وازلین به عنوان هایلایت کننده نیز استفاده می کرد و آن را روی استخوان های گونه و استخوان های خط ابرو برای زیبایی به کار می برد.

http://golimode.ir/wp-content/uploads/56a74d6677759.jpg

استفاده از ترکیب رنگ مختلف برای برجسته سازی لب ها

ما سعی کردیم از روش Synder استفاده کنیم: استفاده از قرمز تیره در گوشه های خارجی لب ها و رنگ های روشن تر در وسط برای اضافه کردن حجم به لب. و در انتها از یک رنگ پایه برای کامل تر کردن آرایش لب روی حاشیه ی بالایی لب بالا و لب پایین.

استفاده از یک قطره روغن برای داشتن پلک های درخشان

چه وازلین چه روغن نارگیل، مونرو همیشه به این امر اعتقاد راسخ داشت که داشتن پلک های درخشان به معنای جذاب بودن است. و بنابراین، Synder، اندکی روغن به پلک های مونرو می مالید تا یک ظاهر تازه و لطیف به صورت او بدهد.

استفاده از حقه ی سایه ی چشم Greta Garbo

مونرو به اصطلاح اسم آن را چشم “گرتا گاربو” گذاشته بود، از آنجایی که این ستاره دوران سینمای صامت فردی بود که در ابتدا از سایه سفید بر روی پلک های خود تا بالای استخوان خط ابرو برای اضافه کردن عمق بیشتر استفاده می کرد.

ترکیب ساختاری از خط چشم های سرخ، سفید، قهوه ای و مشکی

اکثر زنان از مدادهای خط چشم یا قهوه ای یا مشکی استفاده می کنند تا سریعا خود را آرایش کنند. ولی Synder از ترکیبی از هر دو بر روی مونرو استفاده می کرد. او از خط چشم در بالای پلک ها استفاده می کرد و آن را به طرفین برای کشیده شدن امتداد می داد.

ولی نکته ی ظریف کار او؟طراحی یک مثلث سفید کوچک روی بخش خارجی چشم، در بین بخش های پایینی و بالایی، برای اینکه چشمان مونرو بزرگتر و درشت تر به نظر آید.

استفاده از رژ گونه برای آرایش بینی

با آنکه تمامی ما از رژگونه برای آرایش و زیبا سازی صورت های خود استفاده می کنیم، اولین بار Synder بود که چنین کاری کرد. او برای شکل دادن بینی مریلین مونرو، اندکی از رژگونه ی صورتی رنگ برای برجسته سازی گونه ها ی صورت و در بالای نوک بینی او استفاده کرد. نتیجه ای که به دست آمد؟ توهم وجود یک بینی شکیل تر و کوچک تر.

مژه مصنوعی های خود را به دو نیم تقسیم کنید

مریلین مونرو دوست داشت مژه های بلندتر و حجیم تر با کمک مژه مصنوعی داشته باشد ولی طوری باشد که طبیعی به نظر آیند. بنابراین، Synder باریکه های مژه مصنوعی او را به دو نیم تقسیم می کرد و از آن ها تنها در بخش های خارجی چشمانش استفاده می کرد.

بالا بردن ابروها و شکل دادن به نحوی که قسمت انتهایی آن به سمت بالا است

با آنکه شکل و شمایل ابرو یکی از مشخصه های فردی هر شخص است، اگر می خواهید ابرو هایی مشابه با ابرو های مریلین مونرو داشته باشید، ابرو های خود را به بالا ببرید، مریلین مونرو اعتقاد داشت انجام این کار باعث کاهش پهنی پیشانی او می شود. ولی حواستان باشد ابروهایی بسیار تیز یا گوشه دار نصیب شما نشود.

از سراسر وب

ارسال دیدگاه
پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
آخرین جستجوها
پر بحث ترین ها
کلیه حقوق سایت متعلق به آرایشی و زیبایی می باشد.
طراحی قالب وردپرس : پرشین تیک