به سایت "آرایشی و زیبایی" خوش آمدید.
امروز سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

آموزش ترکیب رنگ مو؛ نکاتی که باید بدانید - آرایشی و زیبایی

آرایشی و زیبایی

آموزش ترکیب رنگ مو؛ نکاتی که باید بدانید

برای رنگ کردن مو، تنها انتخاب رنگ مویی مناسب کافی نیست، بلکه چگونگی ترکیب آن نیز اهمیت دارد. اگر می خواهید خودتان در خانه موهایتان را رنگ کنید، به نکات آموزشی ترکیب رنگ مو که در ادامه برایتان آورده ایم، دقت کنید.

۱٫ برای مخلوط کردن رنگ هایتان، شما به یک کاسه شیشه ای یا پلاستیکی نیاز دارید. از کاسه های فلزی خودداری کنید زیرا ممکن است بر اثر ترکیب با رنگ واکنش شیمیایی نشان دهد.

آموزش ترکیب رنگ مو، نکاتی که باید بدانید

۲٫ بهتر است که زیر کاسه رنگ تان پارچه ای بگذارید تا از رنگی شدن آن جلوگیری شود. اگر پارچه کهنه ندارید، می توانید از پارچه های تیره رنگ استفاده کنید تا در صورت رنگی شدن به چشم نیاید.

آموزش ترکیب رنگ مو، نکاتی که باید بدانید

۳٫ برای ترکیب رنگ بهتر است که از شت های پلاستیکی استفاده کنید. دور شت های فلزی را خط بکشید زیرا ممکن است که در ترکیب با رنگ، واکنش شیمیایی نشان دهد.

آموزش ترکیب رنگ مو، نکاتی که باید بدانید

۴٫ اگر رنگ مویی که می خرید شامل پکیج کامل رنگ و اکسیدان است، بدانید که نسبت آنها نیز درست تعیین شده اما اگر اکسیدان را جدا می خرید، باید در نسبت استفاده از آن به رنگ دقت کنید.

۵٫ معمولا نسبت استفاده از رنگ مو و اکسیدان ۱ به ۱ یا ۱ به ۲ است اما بهتر است که قبل از مخلوط کردن این دو، دستور العمل ترکیب آنها را از روی تیوپ بخوانید.

آموزش ترکیب رنگ مو، نکاتی که باید بدانید

۶٫ اگر به دنبال رنگی هستید که در بازار موجود نیست، می توانید از رنگ های ترکیبی استفاده کنید.

۷٫ رنگ های مکمل، مانند رنگ قرمز و رنگ قهوه ای، به خوبی با هم ترکیب می شوند. اما ترکیب رنگ های متضاد مانند مشکی و بلوند چیز خوبی از آب در نمی آید.

آموزش ترکیب رنگ مو، نکاتی که باید بدانید

۸٫ دو رنگی که می خواهید با هم مخلوط کنید باید از یک برند باشند. در این صورت به خوبی با هم مخلوط می شوند. در واقع رنگ هایی که با هم ترکیب می کنید باید پروسه زمان یکسانی داشته باشند، بنابراین قبل از این که دو رنگ متفاوت را با هم ترکیب کنید به میزان زمانی که هر کدام از آنها نیاز دارند تا عکس العمل نشان دهند، توجه کنید.

۹٫ حواس تان باشد که شماره های بالاتر، موهای شما را روشن تر خواهند کرد. به عنوان مثال رنگ موی شماره ۹ روشن تر از شماره ۸ است.

۱۰٫ هنگام ترکیب کردن رنگ ها، دقت کنید که اندازه دو رنگی که می خواهید مخلوط کنید یکسان باشد. در این صورت اگر بخواهید که بعدها ریشه موهایتان را کنید، خیلی راحت تر می توانید همان رنگ را درست کنید.

آموزش ترکیب رنگ مو، نکاتی که باید بدانید

۱۱٫ اگر می خواهید که مقدار یکی از رنگ ها بیشتر از دیگری باشد، بهتر است که نسبت آنها را یک جا یادداشت کنید.

آموزش ترکیب رنگ مو، نکاتی که باید بدانید

۱۲٫ ابتدا ۲ رنگ دلخواه تان را با هم مخلوط کنید، سپس اکسیدان را به آن اضافه کنید.

۱۳٫ مخلوط این مواد را آنقدر هم بزنید تا کاملا صاف و یکدست شوند.

۱۴٫ هر چه مو ضخیم تر و تیره تر باشد، باید از اکسیدان درصد بالایی استفاده شود.

آموزش ترکیب رنگ مو، نکاتی که باید بدانید

۱۵٫ اکسیدان شماره یک یا ۶ درصد برای موهایی که می خواهند تنها یک درجه روشن شود، پیشنهاد می شود و اکسیدان ۱۲ درصدی برای روشن کردن ۴ تا ۵ درجه مو کاربرد دارد. باید توجه داشت که رنگ و اکسیدان به تنهایی هیچ تاثیری روی مو ندارند و باید از ترکیب هر دو استفاده کرد.

۱۶٫ باید به این نکته توجه داشت که رنگ و اکسیدان مصرفی برای رنگ مو به جنس، پایه اصلی رنگ مو بستگی دارد. دقت در انتخاب اکسیدان و رنگ موی مناسب می تواند ما را به رنگ دلخواه نزدیک کند.

منبع : tabnakbato.ir

از سراسر وب

ارسال دیدگاه
پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
آخرین جستجوها
پر بحث ترین ها
کلیه حقوق سایت متعلق به آرایشی و زیبایی می باشد.
طراحی قالب وردپرس : پرشین تیک